МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

У час, коли на сході України ледь не щодня гинуть українські військові, життя українців забирає ще один «ворог» – дороги. При цьому не всі учасники дорожнього руху поспішають виконувати правила дорожнього руху, не завжди усвідомлюючи, що можуть забрати своє або чиєсь життя. А то й узагалі будучи впевненими: відповідальності можна уникнути.
Так сталося і цього разу…На одній з вулиць тихого поліського містечка рухався велосипедист, маючи намір здійснити маневр ліворуч.Та водій іншого транспортного засобу, який слідував у цьому ж напрямку, маючи низьку «культуру водіння» та не вважаючи велосипедиста повноцінним учасником дорожнього руху, знехтувавши правилами дорожнього руху, здійснив наїзд на велосипедиста. При цьому, залишивши потерпілого на дорожньому полотні, з місця пригоди втік.
Під час проведення огляду місця події на ділянці проїжджої частини – ймовірному місці скоєння ДТП, виявлено та вилучено незначні за розміром два пластмасові уламки, а при проведенні подальших слідчих (розшукових) дій встановлено транспортний засіб - мотоцикл, на якому міг бути здійснений наїзд на велосипедиста.


З метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, а саме, визначення питання: чи складали раніше одне ціле два пластмасові уламки, вилучені в ході проведення огляду місця події та пошкоджений обвіс мотоцикла, призначено судову трасологічну експертизу, яку доручено судовим експертам-трасологам Рівненського НДЕКЦ МВС України.
Під час проведення мікроскопічного дослідження площин та ліній розділення об’єктів, наданих на дослідження, встановлений збіг мікрорельєфу ліній розділення, що стало підставою для категоричного висновку про те, що два пластмасові уламки, вилучені в ході проведення огляду місця події та пошкоджений обвіс мотоцикла, вилученого під час проведення розшукових дій, раніше складали одне ціле.
Результати проведеної судової трасологічної експертизи дозволили в категоричній формі визначити місце скоєння ДТП та ідентифікувати транспортний засіб.


Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України