МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

В ході розслідування дорожньо-транспортних пригод слідчими, які спеціалізуються в даних справах призначаються комплексні судово-медичні та судові інженерно-транспортні експертизи. Комплексною, є експертиза, для вирішення питань якої необхідні знання з різних галузей знань або різних напрямів у межах однієї галузі знань. Основні завдання, що вирішує комплексна експертиза, досить різноманітні та визначаються особливостями конкретного кримінального провадження. Головними, як правило, є встановлення механізму взаємодії транспортного засобу з пішоходом та механізму отримання пішоходами тілесних ушкоджень, пов’язаних з їх травмуванням під час ДТП.
Для вирішення вказаних основних завдань експертами судово-медичної установи та експертами в галузі судової інженерно-транспортної експертизи проводяться спільні засідання комісій, в ході яких проводиться аналіз матеріалів кримінального провадження та пошук шляхів вирішення поставлених завдань.
Якщо в матеріалах кримінального провадження наявні дані про травмування потерпілого, чітко зафіксовані його тілесні ушкодження, то кінцевий механізм встановлення його перебування в момент травмування залежить від конструктивних особливостей транспортного засобу, яким спричинено тілесні ушкодження. В справу вступають спеціалісти-автотехніки, які володіють спеціальними пізнаннями в цій галузі. Завдяки фаховому підходу при визначенні механічних пошкоджень на транспортному засобі, вивченню конструктивних особливостей автомобіля, яким скоєний наїзд, співставленні з судово-медичними даними, вимальовується загальна «картина» для встановлення механізму травмування потерпілого. В ході такої роботи можливо встановити, в якому положенні перебував потерпілий відносно транспортного засобу в момент травмування, рухався він, чи стояв, чи дійсно отримані тілесні ушкодження пов’язані з травмуванням під час ДТП, тощо.
18.09.2019 року за ініціативою Рівненського НДЕКЦ МВС України проведено робочу зустріч з працівниками Рівненського обласного бюро судово-медичних експертиз з метою обговорення проблемних питань, що виникають в ході проведення комплексних судово-медичних та інженерно-транспортних експертиз та напрацювання дієвих механізмів їх вирішення.
Під час круглого столу піднімались питання щодо особливостей та організації проведення засідань комісій судових експертів, розглянуто ряд  проблемних питань, які виникають при проведенні комплексних експертиз, зокрема питання щодо особливостей проведення роздільного дослідження потерпілих та транспортних засобів, а також інші питання, які виникають в ході проведення таких експертиз.
Завдяки спільному, професійному підходу, до вирішення завдань комплексної судово-медичної та інженерно-транспортної експертизи забезпечується результативна взаємодія між експертними установами та якісний підхід при розслідуванні злочинів, пов’язаних з порушенням правил безпеки при експлуатації транспорту.


Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України