МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Ні для кого не є секретом, що мак та коноплі є сировинною базою для виготовлення наркотичних речовин. Відтак державою врегульовано питання щодо посівів цих рослин для харчових та промислових потреб. Зокрема, законодавством визначено, що посів таких рослин у приватних господарствах є незаконним.

Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки, а також невжиття землекористувачами, землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку – підстава для притягнення по ст.106-1 КУпАП (штраф на громадян – до 510 гривень, а на посадових осіб до 1190 гривень).
Як показує практика, протягом червня-вересня 2019 року комплекс оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на виявлення та знищення незаконних посівів маку снотворного і рослин роду конопель в особистих господарствах громадян дає досить хороші результати у боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин.


Під час операції Мак – 2019 експертами відділу ДМРВ Рівненського НДЕКЦ МВС України виконано 85 експертних проваджень за фактами незаконного посіву, результат – сировина не потрапила до рук злочинних елементів, котрі використовують її з метою подальшої переробки в особливо небезпечні наркотичні засоби.
Наприклад, за поточний період 2019 року на території Рівненської області не було зафіксовано жодного випадку вилучення особливо небезпечних наркотичних засобів, що виготовлені з макової соломи, а саме – опій (молочко рослин маку снотворного), опій екстракційний (концентрат з макової соломи) та опій ацетильований (так звана «ширка»), який по своїй силі дії на організм людини мало поступається важкому наркотику – героїн.
Завдяки висновкам експертиз проведених у лабораторії ВДМРВ, яка акредитована за міжнародним стандартом ISO/IEC 17025 і є надійною доказовою базою, підрозділи слідства Рівненщини притягнули винних осіб до відповідальності передбаченої ч. 1 та ч.2 ст. 310 КК.
Буде доречним наголосити, що незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у  кількостях від 10 до 50 рослин – караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років (ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України).

 

 

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України