МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

В наш час успішно використовуються системи відеоспостереження в місцях великого скупчення людей – в аеропортах, супермаркетах, автостоянках, на вулицях, на автошляхах. Вони дозволяють вести цілодобовий контроль ситуації і миттєво інформувати про небезпечні ситуації.


Непоодинокі випадки, коли виявляють громадян, що не пам’ятають ані свого імені, ані місця свого проживання, а в той час людина кілька років вважається безвісті зниклою і відповідно за час відсутності її зовнішність змінилася до невпізнанності. Ще одна ситуація – момент нападу зафіксувала камера відеоспостереження.  Молодий чоловік, зображений на фото- і відео-, обґрунтовано підозрюється в скоєнні злочину. За даними відеоспостереження та повідомленням поліції вдалося затримати нападника про те потрібно ще довести, що саме затриману особу зафіксувала камера. А що робити в ситуації, коли камери відеоспостереження зафіксували, як недобросовісний учасник дорожнього руху, перевищивши швидкість на аварійно небезпечній ділянці дороги та перетнувши подвійну суцільну лінію руху, зіткнувся з автомобілем на протилежній стороні дорожнього полотна та з місця події зник, а потім заявляє, що не він перебував за кермом в момент ДТП?


В даних випадках, для проведення ідентифікації осіб, на допомогу приходить судова експертиза. Судові експерти Рівненського НДЕКЦ МВС України, володіючи спеціальними знаннями, детально вивчаючи ознаки зовнішнього вигляду людини, за допомогою відповідного обладнання встановлюють, чи не зображена на двох (або більше) фотознімках одна й та сама особа, також за прижиттєвими фотографіями встановлюють зниклу особу, або ототожнюють конкретну особу за відео зображеннями.


Завдання судової портретної експертизи - ідентифікувати конкретну людину по її об’єктивному відображенню.
Що необхідно для проведення якісної судової портретної експертизи? Перш за все потрібно пам’ятати, що для ефективності проведення даного виду експертизи, досліджувані об’єкти і порівняльні зразки повинні відповідати наступним вимогам:
•    Доброякісність – знімки повинні бути чіткими, задовільної якості та відображати дрібні елементи зовнішності обличчя особи;
•    Порівнюваність – досліджувані особи повинні бути приблизно одного віку та знаходитися в однаковому положенні щодо об’єктиву фотокамери.


Тому, якщо у Вас виникли неординарні життєві ситуації, в яких необхідно встановити особу за ознаками зовнішності, або підтвердити алібі за фотоматеріалами, ми пропонуємо отримати в Рівненському НДЕКЦ МВС висновок експертного дослідження за експертною спеціальністю 6.2 «Ідентифікація особи за ознаками зовнішності за матеріальними відображеннями». З детальною інформацією можна ознайомитися на нашому сайті в каталозі послуг.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України