МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Використання спеціальних знань у різних формах значно розширює пізнавальні можливості органів досудового розслідування та суду, дозволяє використовувати новітні науково-технічні засоби під час протидії злочинності.


Однією з таких форм є проведення судової експертизи, результати якої оформлюються у вигляді висновку експерта. Яка б не була техніка, прилади, оцінити та правильно застосувати їх можливості може тільки людина, яка має  відповідні знання, тобто судовий експерт.
Донести свій меседж учням 8-го класу загально-середньої школи № 28 м. Рівне попробував при відкритті екскурсійно-пізнавальної зустрічі заступник Рівненського НДЕКЦ МВС України Олег Гайдук разом зі своїми колегами-судовими експертами  за різними напрямками.


Робоча зустріч розпочалася в оновленому учбовому класі, де професіонали  своєї справи повідали учням про свою роботу: про те, як доводиться вилучати з місць подій  злочину величезну кількість доказів, шукати сліди там, де їх знайти практично неможливо, як відтворити картину злочинів, як розгадати наміри злочинців.
Завітавшим в гості школярам розповіли про основи дактилоскопії і показали на практиці, як при  легкому дотику шкіри людини залишаються на предметах невидимі сліди.  Дуже  зацікавила учнів ціаноакрилова  камера, за допомогою якої можна безконтактним методом виявити невидимі сліди рук  з значного спектру  поверхонь - в тому числі, зі скла, металу, поліетилену, штучної шкіри, гуми.


Учні були ознайомлені  з особливостями поводження вибухових пристроїв і вибухових речовин, закономірності виникнення слідів їх дії. Спеціаліст розповів про існуючи методи збирання і дослідження таких слідів для встановлення певних обставин розслідуваних злочинів, а також рекомендації щодо запобігання злочинам, пов'язаним із вибуховими пристроями та вибуховими речовинами.


Велике враження отримали школяри від захоплюючого процесу обробки об’єктів балістичного походження за допомогою новітньої автоматизованої ідентифікаційної системи BalScan.
Експерти-балісти  продемонстрували роботу системи  в  режимах  2D  та 3D, в ході якої  на моніторах кулі та гільзи відображалися в повному об’ємі  зі слідовою інформацією на них.
Спеціалісти розповіли про те, що впровадження новітніх систем  значною мірою сприяє систематизації балістичного обліку та розслідуванню злочинів вчинених із застосуванням вогнепальної зброї.


Зосереджено учні слухали розповідь спеціалістів-хіміків, щодо негативного впливу наркотичних засобів та психотропних речовин на організм людини в результаті їх не контрольованого(не медикаментозного) вживання.
Слухачі були наочно ознайомлені з роботою сучасного аналітичного обладнання з дослідження хімічних речовин органічного походження.


На пам'ять, в кінці заходу дітям вручено подарунки у вигляді іменних ручок та блокнотів  про ЕКСПЕРТНУ СЛУЖБУ  Рівненщини.


Проведений захід справив неабияке враження на учнів школи можливо і майбутніх фахівців, що підтвердилось їх значною активністю під час екскурсії. Дівчатка та хлопчаки охоче ставили питання експертам, із цікавістю слухали відповіді, брали активну участь в обговоренні практичних ситуацій.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України