МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Щодня та, особливо, напередодні свят, поліція попереджає громадян, що їдучи на відпочинок, до родичів чи просто залишаючи оселю – не слід забувати, адже цей період є найсприятливішим часом для квартирних злодіїв, і цілісність майна залежить, у першу чергу, від самих громадян, їх обережності та уважності.
І ось як сталося цього разу…Один не зовсім правосвідомий громадянин «Н» вирішив «покращити» своє матеріальне становище. Та спершу у таких же «правосвідомих» громадян як і він сам, придбав ніж. І пішов шукати легкої наживи.
Скориставшись халатністю господині, яка закрила вхідні двері лише на защібку, громадянин «Н», маючи при собі ніж, проник в житло потерпілої, вільно пересувався по ньому та оглядав його, поки не був виявлений власницею помешкання.
Слідчо-оперативна група, прибувши на місце події, поспілкувалась з заявницею, яка розповіла, що в її будинку знаходиться невідомий підозрілий чоловік. Невідомого чоловіка затримали. Під час огляду у нього вилучено ніж.
Проте в подальшому громадянин «Н» висновків не зробив і своє «ремесло» не покинув, а нагледів черговий «об‘єкт» для вчинення крадіжки. І не помилився.
Вдруге, скориставшись халатністю господарів, він шляхом відкриття незамкнених вхідних дверей до підвального приміщення одного з будинків, проник в будинок через підсобне приміщення.
Працював нахабно та швидко: викидав речі з шаф, полиць та шухляд, перетрясував одяг, вивертав ємності, заглядав у найменші шпарини, де, як він вважав, господарі могли зберігати цінності. За кільканадцять хвилин, залишивши після себе страшний безлад і зібравши знайдені ювелірні вироби, став вибиратися назовні. І тут на нього вже очікували працівники слідчо-оперативної групи, котрі «зустріли» оторопілого зловмисника та доправили до відділку поліції.
Під час огляду місця події – будинку, де сталася крадіжка, вилучено слід низу взуття. А згодом у затриманого громадянина «Н» вилучено його взуття - пару кросівок.
З метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, а саме, визначення питання: чи залишений слід взуття, вилучений під час ОМП - будинку, взуттям, вилученим в ході особистого обшуку громадянина «Н», призначено судову трасологічну експертизу, а з метою з’ясування, чи являється вилучений ніж холодною зброєю – призначено судову експертизу зброї. Виконання даних експертиз доручено судовим експертам Рівненського НДЕКЦ МВС України.
В процесі порівняльного дослідження сліду низу взуття, вилученого в ході огляду місця події підвального приміщення, із експериментальними відтисками підошви кросівки на праву ногу громадянина «Н» встановлено, що слід низу взуття, вилучений в ході огляду місця події – придатний для ідентифікації взуття, яким він був залишений. Даний слід низу взуття залишений підошвою кросівки на праву ногу, який належить громадянину «Н».


Ніж, вилучений у громадянина «Н», виявився багнет-ножем (другої моделі) 7,62 мм автомата системи Калашникова (АКМ і АКМС), який належить до категорії холодної зброї.


Результати проведених судової трасологічної експертизи та судової експертизи зброї допомогли викрити та ідентифікувати крадія.
За даними фактами проведено досудове розслідування, злочинця затримано, визначено міру запобіжного заходу, остаточну долю злочинця визначить суд.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України