МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

До Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України із заявою на проведення криміналістичного дослідження  надійшов автомобіль Mazda 323 реєстраційний номер ВC****ВМ зеленого кольору, яким керував житель м. Дубно громадянин Д.


В ході візуального дослідження автомобіля експертом Рівненського НДЕКЦ встановлено, що в місці нанесення номера кузова лакофарбове покриття має однорідну структуру, маркувальні позначення за своїм змістом, взаєморозташуванням знаків, методом нанесення відповідають заводському. Номерна панель, на якій розміщена маркувальна площадка з номером кузова досліджуваного автомобіля, вкрита лакофарбовим покриттям зеленого кольору.


Дослідженням заводської таблички з нанесеними на ній знаками номера кузова «JMZBA145201202744» та іншою буквенно-цифровою інформацією розбіжностей у способі нанесення реквізитів, конфігурації знаків, розмірних характеристиках, способу кріплення експертом виявлено не було.


Використовуючи додаткові носії інформації, інформаційно-довідкові та пошукові бази і програми, експерт не виявив невідповідність комплектації, дати виготовлення наданого автомобіля з аналогічним, що і в нього, номером кузова.


Разом з автомобілем на дослідження також було надане свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії СХО №******, відповідно до якого власником даного автомобіля являвся житель с. Підбірці Пустомитівського району, Львівської області  громадянин П.
Порівняльним дослідженням свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії СХО №******, з бланком зразком, що знаходиться в інформаційно-довідковій колекції Рівненського НДЕКЦ МВС України та описом бланків в довідковій літературі, експерт встановив його відмінності за: кольорами нанесених зображень, люмінесценції в ультрафіолетових та відображенні в інфрачервоних променях, способами друку та чіткості відображення мікротексту.
Внаслідок проведеного криміналістичного дослідження наданого транспортного засобу та свідоцтва про його реєстрацію, з використанням наявних у Рівненському НДЕКЦ приладів, методик дослідження, а також, використовуючи наявні інформаційно-довідкові, пошукові бази та програми, судовий експерт прийшов до наступних висновків:
- маркувальні позначення номера кузова наданого на експертизу автомобіля Mazda 323 зеленого кольору реєстраційний номер ВC****ВМ, змінам не піддавалися;
- бланк наданого на експертизу свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії СХО №******, не відповідає аналогічним бланкам свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, що виготовлені на підприємстві, яке здійснювало випуск бланкової продукції даного виду, а виготовлений з використанням комп’ютерної техніки з відповідним програмним забезпеченням за допомогою струменевого принтера із кольоровим способом відтворення

Підробка                                                                                                                    Зразок                                                                                                                                                                                                      


За виявленим експертом фактом підробки реєстраційних документів автомобіль Mazda 323 був затриманий, а слідчими органами ГУНП в Рівненській області призначено судову експертизу, висновок якої був аналогічним, висновку раніше проведеного експертного дослідження.
Отже, як бачимо з практики сама наявність реєстраційних документів на автомобіль не є запорукою його “чесності”.
Аби зберегти свої кошти та уникнути проблем з автомобілем в майбутньому, не стати жертвою шахраїв, радимо при купівлі перевіряти у фахівців Експертної служби МВС України автомобіль в комплексі з реєстраційними документами, особливо з насторогою ставитися до автомобілів без документів, автомобілів з втраченими документами.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України