МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Всі люди, почувши інформацію про скоєння злочину обурюються, адже особа при вчиненні злочину завдає шкоди. Однак караючи злочинця, суд перш за все проводить виховну дію. Проте не завжди громадяни, після відбуття покарання за скоєний злочин не допускають його в подальшому, що свідчить про відсутність бажаного виправлення.
Так сталося і з жителем області Миколою, який раніше неодноразово судимий за корисливі злочини, злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотичних засобів та поводженням зі зброєю і боєприпасами. Одного разу, перебуваючи біля кафе, він  заволодів велосипедом марки «Мінск», який стояв за парканом. В подальшому, за неповних пів року Микола спромігся викрасти електропилку, електричний перфоратор, свердлильний станок, дискову пилку та інші предмети. Викрадав також і мобільні телефони з кишень громадян. Проте не лише крадіжками «промишляв» Микола, а ще й збував наркотичні засоби та зберігав кастет.


Звичайно, що поліція посилено працювала для встановлення крадія і в невдовзі вони Миколу затримали, а викрадене майно, яке він мав намір продати та зберігав його за місцем свого проживання, вилучено працівниками поліції.
Обґрунтування для визначення тяжкості злочинів стали на ряду з іншими доказами також і значна кількість судових експертиз виконаних експертів при проведенні експертиз наркотичних засобів, експертизи холодної зброї та товарознавчих експертиз. Завдяки проведеним дослідженням, на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки,  судові експерти встановили, що вилучений предмет у Миколи  є неклинковою ударно-дробильною холодною зброєю, виготовленою саморобним способом по типу кастетів, а виявлені наркотичні засоби є  канабісом, який є особливо небезпечним наркотичним засобом. Окрім цього, з метою визначення розміру збитків, завданих крадіжками судовими експертами товарознавцями визначено ринкову вартість більше двох десятків викрадених речей.  


У кінцевому результаті, ураховуючи наявну непогашену судимість, характер і тяжкість вчинених Миколою злочинів, суд визнав його винним у вчиненні злочинів і призначити йому покарання - 4 роки та 6 місяців позбавлення волі без конфіскації майна, а викрадені речі повернуті власникам.
(З етичних міркувань всі імена змінені, будь-яке співпадіння є випадковістю)

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України