МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

В Україні останнім часом збільшується кількість злочинів, пов’язаних з незаконною вирубкою та пошкодженням дерев як у межах населених пунктів, так і в лісових зонах.
Зазвичай, злочини, пов’язані з обігом нелегальної лісопродукції, кваліфікуються лише як незаконна порубка, хоча порушників часто затримують не в момент безпосередньої заготівлі деревини, а під час її транспортування або зберігання.

Завдання правоохоронних органів у цих ситуаціях – встановити походження вже зрубаної деревини та водночас довести вину причетних до цього осіб.
У таких справах призначаються економічна експертиза для вирішення питань про підтвердження розміру шкоди заподіяної лісу, в результаті незаконної порубки дерев, товарознавча – для визначення ринкової вартості зрубаних дерев та відповідно розміру завданого збитку та трасологічна експертиза з метою встановлення тотожності цілого за частинами зразків деревини, що вилучені зі зразками із пнів (порубкових залишків, колод тощо) з місця незаконного вирубування або вирішення питання про те, чи є раніше надані на експертизу об’єкти частинами стовбура того самого дерева.


Так, експертами - товарознавцями за перше півріччя 2020 року було досліджено 21,38 м3 зрізаних дерев породи «сосна», що могли б поміститися до 5 вантажних машин типу ГАЗ-53.
Експертами-економістами виконано 25 судових експертиз, якими підтверджено розмір шкоди, заподіяної лісу незаконною рубкою дерев  на загальну суму понад 1,3 млн. грн. Найбільшу кількість серед зрубаних дерев та відповідно найбільший розмір шкоди завданий від вирубки дерев породи «сосна».


Експертами трасологами Рівненського НДЕКЦ МВС досліджено 522 зрізи дерев в результаті виконання 24 трасологічних експертиз, які лягли в основу доказування причетності винних у скоєні злочину.


Отже, професіоналізм і кропітка праця експертів допомогли слідству отримати беззаперечні докази в скоєнні злочинів та дозволили своєчасно прийняти законні, вмотивовані і об’єктивні процесуальні рішення у кримінальних провадженнях для притягнення до відповідальності винних осіб.
   
Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України