МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Літо – прекрасна пора, ніхто не відмовиться скуштувати полуницю, малину, абрикоси. Ароматна м'якоть ягід надає відчуття свіжості. Проте, існують інші так звані «дари літа», які теж мають своїх «горе-шанувальників», а саме коноплі та снотворний мак, посів, зберігання та переробка яких несе за собою негативні наслідки. Зокрема, законодавством визначено, що посів таких рослин у приватних господарствах є незаконним, невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки, а також невжиття землекористувачами, землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку – підстава для штрафів згідно Кодексу про адмінправопорушення, а у випадках передбачених Кримінальним кодексом України особа може бути притягнута навіть до кримінальної відповідальності.
В період з 1 червня по 24 вересня 2020 року на теренах нашої держави проходить оперативно-профілактична операція «МАК», протягом червня-середини липня 2020 року правоохоронцями Рівненщини  було виявлено 102 незаконних посіви, вилучено 15821 рослину маку та 1942 рослини конопель. У свою чергу до Рівненського НДЕКЦ МВС надійшло 98 постанов про призначення експертиз за фактами незаконних посівів, за якими експертами відділу ДМРВ виконано 85 експертиз (у всіх випадках підтверджено належність до рослин снотворного маку або рослин роду коноплі), в результаті чого – сировина не потрапила до рук злочинних елементів, котрі використовують її з метою подальшої переробки в небезпечні наркотичні засоби. Спостерігається тенденція до зростання кількості призначених експертиз, що у свою чергу вказує на те, що громадяни продовжують, у силу своєї необізнаності чи «недбалості» порушувати закон. Як відомо: висновок експерта – надійне джерело доказу, тому наші фахівці, володіючи спеціальними знаннями та навичками, використовуючи новітнє обладнання та лабораторію, що акредитована за міжнародним стандартом ISO/IEC 17025 забезпечують працівників поліції надійною доказовою базою для притягнення винних до відповідальності.
Тому буде доречним нагадати, що незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількостях від 10 до 50 рослин – караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років (ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України).


   
Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України