МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Останніми роками на Рівненщині все більш частіше трапляються речовини, котрі до цього часу були маловідомі широкому загалу людей. Проходячи містом ніхто практично не звертає увагу на надписи на будинках, так звані графіті, хоча насправді це не просто малюнки, а жаргонні або сленгові назви одного із найнебезпечніших психотропів, який донедавна був значно поширений закордоном, а на території України з’явився з початком 2010 року.

Так протягом 2010-2019 року співробітниками правоохоронних органів, було задокументовано лише 2 випадки зберігання і розповсюдження цієї речовини. Однак за 8 місяців 2020 року ця цифра зросла уже до десяти задокументованих випадків та має тенденцію до збільшення. α-PVP - найнебезпечніший «наркотик», який за своїм впливом схожий на поліпшену версію так званих "солей для ванни". Висловлюючись науковою мовою, це хімічна сполука носить назву «альфа-ПіВіПі». Ця речовина свого часу отримала дуже велику популярність в світі. ЇЇ коріння лежить в Південно-Східній Азії, Індії та Китаї. Відомо тільки одне - це синтетичний психотроп, який по невизначених причинах не заборонений офіційно в Китаї, чим активно користуються наркоторговці з США та інших країн.

Люди, які слабо пов'язані з темою наркотиків поняття не мають, що таке «Флак», «crystal love» (кристалічна любов), «gravel» (гравій), «Pure NRG» (чиста енергія), «vanilla sky» (ванільне небо), але як тільки звучить друга офіційна назва цієї речовини, всі відразу розуміють про що йде мова. Від вживання психотропу наркоман отримує відчуття невимовної ейфорії з ознаками підвищеної пильності, а також "надлюдської сили" – так йому здається.

А сухі факти говорять про те, що по-перше, такі речовини після вживання практично не змінюються і залишаються в організмі назбируючись та призводячи до інтоксикації. По-друге викликають підвищення температури тіла (часом навіть до 41-42 градусів!) і навіть набряк мозку – люди зривають з себе одяг і бігають голяком в громадських місцях, все це супроводжується порушенням координації рухів і сіпанням м’язів, мимовільними коливаннями очних яблук. Людина сильно худне, погано виглядає, у неї змінюється постава, колір обличчя, волосся, зуби, нігті – все псується, випадає, кришиться. Також зупиняється подальший фізичний розвиток і розвиток психічний. При цьому йдеться не про зовнішні прояви, а про зміни на генетичному рівні, що потім буде позначатися на майбутніх дітях і на спадковості. Передозування виснажує серце, навіть одноразове отруєння може призвести до смерті або до сильного погіршення його роботи – болі в грудях, набряки рук і ніг, кровохаркання, лице синюшно-бліде, задишка. Звичайно, такі зміни не дають можливості ні працювати, ні займатися чим-небудь, що вимагає витрати сил і ресурсів організму.
Варто відзначити, що виробники α-PVP настільки стрімко модифікують формулу, що відстежити її хімічний склад дуже складно, відповідно неможливо вивчити точний вплив на організм людини.
У разі зіткнення з описаними вище ситуаціями намагайтеся проінформувати представників правоохоронних органів та не залишайтеся осторонь від цієї проблеми, адже безпека суспільства починається з нас. Пропагуйте здоровий спосіб життя.


Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України