МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Судове почеркознавство є самостійною галуззю криміналістики, яка становить систему знань про закономірності почерку, а також закономірностях його розвитку й методах розв’язання задач судово-почеркознавчої експертизи.


Потреба у  судово-почеркознавчій експертизі й, відповідно, у судовому почеркознавстві історично виникла дуже давно. Відомо, що ще у Древньому Римі (V-VІ ст.ст.) дослідження почерку для судових цілей відображено у законодавстві. В Україні вже у 15 ст. порівняння почерків використовувалося як засіб посвідчення справжності документів на предмет їх написання (підписання) конкретною особою та є актуальним  і в сьогоднішні дні.


Так, протягом 2020 року, судовими експертами сектору почеркознавчих досліджень відділу криміналістичних видів досліджень Рівненського НДЕКЦ МВС виконано понад 200 судових почеркознавчих експертиз за замовленням органів досудового розслідування та судів.
За результатами проведених досліджень у 70 % встановлено конкретного виконавця підпису, що дозволило підтвердити чи спростувати той чи інший спірний факт.
Окрім виконання експертиз, працівники здійснили наукове дослідження згаслих за змістом відбитків печаток (штампів) на предмет можливості подальшого ідентифікаційного дослідження з використанням програмно-апаратного комплексу «VSC-40». Упровадження на практиці результатів даного дослідження дозволить розширити можливості застосування наявного сучасного обладнання при виконанні судових експертиз різної складності.


Результат судової-почеркознавчої експертизи залежить від достовірності та якості матеріалів, які надаються у розпорядження експертів. Саме з метою підвищення доказової ролі висновку розроблено інформаційні буклети про особливості підготовки матеріалів при призначенні експертиз даного виду.


У рамках реалізації дуальної форми здобуття освіти судові експерти, маючи значний експертний досвід та відповідне аналітичне обладнання, провели більше двох десятків практичних занять для майбутніх поліцейських в Державній установі «Рівненська академія патрульної поліції».


Також активна участь працівників сектору в семінар-тренінгу з працівниками військової прокуратури, екскурсіях з студентами 3-го курсу, які навчаються за спеціальністю «Правознавство» у навчально-науковому інституті права Національного університету водного господарства та природокористування, різноманітних online-вебінарах за профільними напрямками дозволили не тільки поділитися наявними знаннями і  підвищити свій професійний рівень.


Упевнені, що проведена робота  стане надійним підґрунтям для акредитації зазначеного напрямку відповідно до міжнародного стандарту ДСТУ ISO/IEC17025 в поточному році.


Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України