МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Незважаючи на те, що 2020 рік був сповнений викликів та випробувань, Експертна служба МВС, надавала безпосередню допомогу органам досудового розслідування і суду.

Зокрема і територіальний підрозділ Рівненського НДЕКЦ МВС, судові експерти якого, своїми висновками забезпечували формування беззаперечної доказової бази, виявляли факти та оперативно досліджували речові докази для успішного розслідування злочинів по «гарячим» слідам, встановлювали істину в спірних питаннях.


Зокрема, за напрямком розслідування майнових злочинів, безпосередній внесок зробили працівники сектору трасологічних досліджень та сектору трасологічного обліку. Слідова інформація, вилучена на місці події та направлена на експертизу, була ретельно досліджена, а висновки судових трасологічних експертиз, стали джерелом надійного доказування.
Експерти-трасологи за поточний рік виконали більше двох з половиною сотень експертиз, при цьому дослідили близько півтори тисячі об'єктів, а це: сліди людини та сліди знарядь, що використовувались ними в злочинних цілях, які криміналісти вилучили на місцях злочинів.
Також, окремо слід зазначити, що за 2020 рік виконано більше сорока експертиз, по фактах пов'язаних з незаконною вирубкою лісу, наслідки якої спричиняють не тільки невідворотного збитку державі, а й екологічну  небезпеку.


Традиційним стали і відносини з ПАТ Рівнеобенерго, які формуються на договірних засадах, щодо досліджень пломб та пломбувальних елементів, встановлених на приладах обліку. Кількість експертних досліджень за даним напрямком зростає, що свідчить про потребу в спеціальних знаннях у даній галузі, якими володіють судові експерти-трасологи.


Неможливо уявити собі якісне проведення судових експертиз, без матеріально-технічного забезпечення. Тому, отриманий на кінець року сучасний стереомікроскоп «Leica S», розширює можливості щодо вивчення трас та мікротрас досліджуваних слідів, мікро-рельєфів ліній та площин розділення. Напрямок трасологічних мікродосліджень, тільки розвивається і відкриває неабиякі перспективи науково-практичної для діяльності, в найближчі роки він є пріоритетним для трасологів Рівненського НДЕКЦ МВС.


У результаті перевірки за криміналістичними обліками,  слідової інформації, яка надходила протягом року, працівниками сектору, було встановлено до двадцяти позитивних перевірок за слідами низу взуття, що перебувають у колекції.  


Акредитація за п’ятьма напрямками трасологічних досліджень, відповідно до міжнародного стандарту ДСТУ ISO/IEC17025, є логічним результативним завершенням належної підготовки судових експертів-трасологів, їх кропіткої праці, якісне і своєчасне виконання завдань, протягом року.Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України