МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Одними із найдавніших слідів, які подібні на візерунки шкіри людини є рельєфи на гранітних плитах дольмена на Гавр-Ініс. Якщо ж говорити про науковий період розвитку дактилоскопії, то вважається, що вперше папілярні візерунки науково описані у 17 столітті італійським анатомом і гістологом, професором Болонського університету Марчелло Мальпігі в своїй праці «Про зовнішні органи чуття».


І лише за багато років ототожнення стало одним із найвідоміших і розрекламованих біометричних методів. Через їхню унікальність і незмінність з плином часу, відбитки пальців використовуються для ідентифікації у сьогоденні.
Саме завдяки дактилоскопічній експертизі встановлюється, що конкретна особа торкалася до певного предмета, перебуваючи на місці вчинення злочину. По виявленим слідам пальців рук з місця події, експерт в змозі надати й іншу інформацію про особу, яка його залишила.

 
Судовими експертами сектору дактилоскопічних досліджень для органів досудового розслідування ГУ НП в Рівненській області за 2020 рік виконано  понад 450  експертиз, із яких майже 45 %  це – ідентифікаційні, тобто з встановленням конкретної особи.
У спеціальній дактилоскопічній лабораторії, використовуючи  дактилоскопічні порошки та складні хімічні реактиви судові експерти дослідили понад 4000 об’єктів, у тому числі виявляли сліди на як на папері так і на металевих та полімерних предметах.


Працівниками Рівненського НДЕКЦ МВС перевірено більше 1 тисячі дактилоскопічних карт та встановлено майже 90 осіб причетних до скоєння кримінальних правопорушень, що дозволило сформувати органам досудового розслідування надійну доказову базу. Слід зазначити, що цьому сприяє налагоджена співпраця Рівненського НДЕКЦ МВС із ГУНП в Рівненській області, зокрема з інспекторами-криміналістами слідчих підрозділів.
Надають допомогу працівники НДЕКЦ і в ідентифікації невпізнаних трупів та розшуку безвісно зниклих осіб, адже в більшості випадків в таких громадян відсутні документи. За минулий рік дактилоскопістами вдалося встановити прізвища та інші дані чотирьох загиблих, що дало змогу надалі повідомити родичів.
Надання Національним агентством з акредитації України атестату про акредитацію, відповідно до вимог  ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 у  сфері «Дактилоскопічні дослідження», є ще одним підтвердженням компетентності та високого професійного рівня судових експертів Експертної служби МВС.


 
Як підсумок дактилоскопія зі своїми сучасними технологіями й методами отримання дактилоскопічної інформації це не лише минуле, а й надійний помічник правоохоронним органам у сьогоденні.


Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України