МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Всім відомо, що кількість дорожньо-транспортних пригод з року в рік зростає шаленими темпами. Зіткнення, перекидання, наїзди… Однією із таких пригод, кількість яких різко збільшилась, являється наїзд автомобіля на пішохода заднім ходом. Здавалось би, що тут складного, крути головою на всі 360 градусів і все буде добре! Та, виявляється, не все так просто. В більшості таких випадків є проблема з обмеженим простором та оглядовістю (наприклад при виїзді з місць парковок), що значно ускладнює орієнтування водія, адже для нього з’являються додаткові «сліпі зони» (про них поговоримо окремо іншим разом).


І от водій вже начебто готовий до виїзду, і починає рухатися…а ж тут бах – пішохід потрапив під колеса авто. Воно і не дивно, адже наш пішохід як не музику у навушниках слухає, уявляючи, що він на концерті, так може і різні повідомлення у всяких там «месенджерах» на ходу друкувати (не стверджую, що всі такі, але трапляються).
Як наслідок, зіпсовані нерви у водія, синці та подряпини (у кращому випадку) у пішохода і купа втраченого часу. Що ж пішло не так? Водій, думаючи, що все передбачив, забувся про маленьку детальку, він міг (згідно вимог п. 10.9 Правил дорожнього руху України) для забезпечення безпеки руху звернутися за допомогою до інших осіб, і в даному випадку постраждалий перетворився б на помічника, що забезпечив би комфортний, а головне безпечний виїзд автомобіля. От так, все дуже просто!)

 


А що ж наш пішохід? А все просто – будь уважним! Коли ідеш повз припарковані автомобілі – тримайся на певній відстані від задніх їх частин, це дозволить вчасно зупинитися чи відскочити вбік. Якщо проходячи повз авто чуєш що у нього працює двигун, а на задніх ліхтарях горить біле світло, значить у нього увімкнена задня передача і є імовірність подальшого його руху заднім ходом.
І на завершення: шановні водії, не соромтеся в складній (незручній) ситуації звернутися за допомогою до сторонніх громадян, адже всі ми в тій чи іншій мірі учасники дорожнього руху! Пішоходи, будьте уважними, адже Вам зупинитися легше та швидше, ніж зупинити авто! І пам’ятайте, на НАС чекають вдома!

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України